Saç Mezoterapisi - Naturel Estetik Yıpranmış Saçlarınızı Güçlendirin!

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi uygulaması özellikle saç dökülmesi yaşayan kişilerin dökülmeyi durdurabilmek için yoğun olarak talep ettirdikleri bir işlemdir. Saç mezoterapisi saçın daha sağlıklı olmak için ihtiyacı olan  vitamin, mineraller ve aminoasitlerin  enjeksiyon yöntemiyle saç dersine  direkt enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem sonrası saç folükülünün canlandırılması , daha güçlü ve sağlıklı saçların oluşması hedeflenir. Mezoterapi işlemi tek başına birkaç seanstan oluşan bir kür olarak uygulanabildiği gibi ihtiyaca göre PRP ile kombine edilerek de uygulanabilir.  Bu uygulamada kullanılacak olan vitamin ve minerallerin maddelerin hangileri olacağı hekim muayenesi sonrası kişiye özel olarak belirlenir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Mezoterapi işlemi saç dökülmesi yaşayan kişilere ,stres , hava şartları gibi etkenlere bağlı olarak saçlarda oluşmuş olan dökülme cansızlaşma, hacim kaybı sorunu yaşayanlara , saç ekimi öncesinde yada sonrasında saç kaybını önlemek isteyen kişilere yapılabilir. Mezoterapi işlemi yapılmadan önce mutlaka doktor muayenesinden geçerek  saçta oluşan sorunlar doktor tarafından tespit edilmeli ve soruna yönelik kürler oluşturulmalıdır.

Saç Mezoterapisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapi işlemi yaptırmak isteyen kişilerde öncelikle hekimimiz saçın ve saç dersinin analizini yaparak oluşan sorunu tespit eder. Mezoterapi için ihtiyaç oluşturan soruna yönelik kürler oluşturulur. Mezoterapi işleminde oluşturulan kürün kaç seans olacağı yine kişiye özel olarak belirlenmektedir. Ortalama olarak mezoterapi işlemlerini seans sayısı 5 ila 8 seans arasında değişmektedir. Mezoterapi işleminin ilk kürünü tamamlayan kişinin yılda 1 yada 2 kez tek seanslık kürlerle işlemi desteklemesinde fayda vardır. Seanslar takribi 20 dakika sürmektedir.

 Saç Mezoterapisi Sonrası Beklentiler Ne Olmalıdır?

Mezoterapi işlemi yeni saç çıkartan bir işlem değildir.Bu işlemi yaptırarak saçsız bölgeden saç çıkarılamaz. Mezoterapi daha çok saçta oluşan dökülme, hacimsizlik, cansızlık gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Bu işlem sonrası saç derisi daha fazla besleneceği için ince ve zayıf olan saç telleri kalınlaşır daha parlak ve hacimli bir görüntü oluşur dökülme sorununu ortadan kaldırır. mezoterapi işlemi sonrası kişi daha sağlıklı saç tellerine kavuşur.

Saç mezoterapisi işlemi yapılırken ve sonrasında ağrı oluşur mu?

Saç mezoterapisi yapılırken işlem sırasında enjeksiyon yapıldığı için kişide ağrı oluşabilir. Fakat saç mezoterapi işlemini  yapan hekim bölgeyi anestezik kremler ile uyuşturarak bölgede ağrı oluşmasını önler. Mezoterapi yaptıran kişiler işlem sonrası rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.

Bu işlemler kurumumuz bünyesinde değil anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır.

WhatsApp Destek