İğneli Epilasyon - Naturel Estetik Sadece Erkeklere Özel İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yılı aşkındır kullanılan bir uygulamadır. Fakat 100 yıl önce uygulanan hiçbir uygulama ile günümüzde uygulanan uygulamalar aynı olmadığı gibi iğneli epilasyonda da durum aynıdır. Yapılan tüm araştırmalar da görmemiştir ki iğneli epilasyon, epilasyon çeşitleri arasında en etkili sonuç verenlerden birisidir. Kılların kalıcı olarak yok edilmesi bu işlem ile mümkündür. Bu uygulamada kılların köklerine iğne ile elektrik akımı verilir ve kılar kökünden yok edilir. Tekrar aynı noktadan kıl üremesi engellenir. Bu işlem başarılı bir şekilde yapılırsa kalıcı çözüm elde edilir. Lazer  epiasyon ise iğneli epilasyona alternatif olarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Açık renkli kıl köklerinde lazer uygulamaları istenilen sonucu her zaman gerçekleştirmeyebilir. Bu nedenle bu işlemler trcih edilmeden önce mutlaka kişinin kıl rengi , deinliği gibi hususlar değerlendirilmelidir.  Profesyonel ekibimiz kıl renginiz ve kıl yoğunluğunuz ne olursa olsun doğru uygulamayı yapacak ve sizi başarılı sonuca götürecektir.

İğneli Epilasyon Türleri ve Detayları

İğneli epilasyon uygulaması merkezimizde üç çeşitte verilmektedir. İşlem türleri ve ayrıntıları şu şekildedir:

  • Elektroliz Yöntem: Elektroliz yönteminde galvanik elektrik akımı kullanılır. Bunun derecesi düşüktür. Galvanik akım sayesinde kıl köklerinde kimyasal değişiklikler oluşturularak kıl kılıfında yıkım meydana getirilir. Negatif ve pozitif elektrik akımı arasında epilasyon yapılarak kişinin istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulması sağlanır.
  • Termoliz Yöntem: Termoliz yönteminde yüksek frekanslı akım uygulanır. Uygulanan akım, kıl köklerine yüksek ısı gönderir ve bu yüksek ısı kıl köklerini aşındırır. Kökü aşınan kıllar bir cımbız yardımıyla rahatlıkla alınabilir.
  • Karma Yöntem: Karma yöntemde yüksek frekanslı akım ile galvanik akım birlikte kullanılır. Tek iğne üzerinden iki akım da kıl köklerine gönderilir. İşlem daha hızlı ve daha ağrısız olur.

İğneli Epilasyon Uygulaması Yapılamaması Gereken Kişiler

Uygulamada bir miktar ağrı olur. Ağrının derecesi kişinin ağrı eşiğine ve diğer özelliklerine göre değişir. Merkezimizde ağrı kontrolü ve kişilerin işlem esnasında ağrı duymaması için lokal anesteziye başvurulabilmektedir. Bu sayede işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Hamilelerde, egzama, mantar, bakteriyel enfeksiyon gibi rahatsızlığı olanlarda, reşit olmayanlarda, ateşli hastalık, açık kalp ameliyatı geçirenlerde, tüylü benler üzerinde, vücudunda metal bulunanlara yapılmaz.

Bu işlem kurumumuz bünyesinde tarafımızca değil anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır.

WhatsApp Destek